BLOG
instagram instagram linkedin www.diverseffect.com
Diverseffect
Sosyal Medya

Şimdi De Facebook Stories

Sosyal medyada erişimin en büyük payına sahip olan Facebook, sahip olduğu uygulamalara her geçen gün Snapchat özelliklerini eklemeye devam ediyor. Şimdi de hikayeler özelliğini Messenger uygulamasına getirdi. Facebook Stories bir çok ülkede yayına başladı. Ocak ayından beridir İrlanda’da test edilen bu özellik geçtiğimiz gün itibariyle Şili, Yunanistan, Vietnam ve bir kaç farklı ülkede yayına alındı. Tabi ki bu duruma tepkiler oldukça ilginçti.
Instagram’a eklenen hikayeler günlük aktif 150 milyon kişi tarafından oldukça büyük bir ilgiyle karşılaşınca Whatsapp’a da eklenen bu özellik beklenen ilgiyi çekemedi. Çünkü WhatsApp pek de bu amaçla kullanılabilecek bir platform değil gibi. Facebook’a eklenen bu özellik amacına daha uygun ve yoğun bir kullanıma sahip olacak gibi görünüyor.
Eğer yoğun bir sosyal medya kullanıcısıysanız her bir platforma içerik üretmek ve paylaşmak artık oldukça zaman alan bir şey. Sanırım tüm platformlarda aktif olmak isteyen kişiler için tek bir mecradan hikaye paylaşma uygulaması acilen hazırlanmalı. Eğer böyle bir uygulama geliştirilmezse -ki Facebook’un tüm platformlarına tek yerden gönderme özelliği eklemesi mantıklı olur- bu hikaye platformlarından Instagram ve Facebook hikayeleri aktif kalma hakkı yakalayabilir gibi. Snapchat ise Mark Zuckerberg gibi biriyle uğraşılmaması gerektiğini dünyaya göstermiş oldu.
Hal böyle olunca sosyal medyaların hikayeler eklentileri markaların da dikkatini çekti ve hikayelerde birçok yaratıcı kampanyalar düzenlendi. Güzel de geri dönüşler alındı. Eğer siz de bir marka yöneticisiyseniz Diverseffect ile birlikte çalışarak markanıza yaratıcı kampanyalar düzenleyebilirsiniz.