BLOG
instagram instagram linkedin www.diverseffect.com
Diverseffect
Genel

Evden Çalışmanızı Kolaylaştıracak Programlar

Korona dönemi ile beraber birçok şirket remote çalışma şekline entegre olmuş durumda. Tabi bu durumun getirdiği çalışma alışkanlıklarının da farklılıklar gösterdiğini söyleyebiliriz. Uzaktan çalışma sistemine geçiş ile birlikte iş takibi süreçleri ve iletişim konusunda çeşitli opsiyonlarımızın olduğu gerçeği şirketler tarafından daha iyi derecede anlaşıldı.. Bu noktada ise sizlere fayda sağlayacak, öne çıkan programları listeledik. Gerek uzaktan çalışma konusunda gerekse ofisinizde de kullanabileceğiniz bu programlar ile daha planlı bir iş sürecini yönetebilirsiniz.


Asana

Ücretsiz olarak indirip kolaylıkla kullanabileceğiniz mobil planlama uygulaması Asana tüm dünyada yaygın olarak kullanılan bir proje yönetim aracı. Asana aracılığı ile tüm çalışmalarınızı hızlıca kontrol edebilirsiniz. Hazırladığınız projeler özelinde de ekip üyelerinize bildirimler gönderebilir, görevlerinizi planlayabilir ve çalışmalar üzerinde gerekli konuşmaları yapabilirsiniz.

Uygulamayı buradan edinebilirsiniz.Slack

Planlama ve kurumsal iletişim alanında daha verimli bir iletişim modeli için Slack programını tercih edebilirsiniz. Slack programı aracılığı ile farklı projeler için farklı takımlar oluşturabiliyorsunuz, grup üyelerinin yetki ve sorumluluklarını da belirleyebilir ve projeniz özelinde iş takibi yaparak anlık iletişim kurabilirsiniz.

Uygulamayı buradan edinebilirsiniz.Trello

İş takibi ve planlaması konusunda bir diğer pratik çözümler sunan uygulama ise Trello. Benim de daha önce uzun süre kullandığım bu programı özellikle sizlere tavsiye edebilirim. Yaygın olarak kullanılan program aracılığı ile projenizi hazırlayıp, proje ekibini davet edebilir ve tüm sürecin online olarak takibini sağlayabilirsiniz. Trello aracılığı ile iş listelerini kartlar şeklinde oluşturabilir, basit arayüzü sayesinde oluşturduğunuz iş panolarını da pratik bir şekilde yönetebilirsiniz.

Uygulamayı buradan edinebilirsiniz.Evernote


Mobil ve web arasındaki senkronu sağlama konusunda ise Evernote programı ön plana çıkıyor. Projelerinizi oluşturma, her türlü veriyi kolayca ekleme ve dilediğiniz zaman, dilediğiniz bilgiye hızlıca ulaşmanızı sağlayan bu program sizlere iş takibi konusunda kolaylık sağlayabilir. Evernote’un bir diğer özelliği ise hatırlatıcıları sayesinde belirli aralıklarla size projeleriniz konusunda geri bildirim vermesi.

Uygulamayı buradan edinebilirsiniz.Zoho Projects

Zoho Projects şirketinizin verimliliğini arttırmak ve çalışanlarınız arasında koordinasyonu sağlamak açısından öne çıkan bir program. Programın içinde zaman modülleri bulunuyor ve bu sayede kendinizi ve ekibinizin çalışmalarını takip etmek oldukça kolaylaşıyor.

Uygulamayı buradan edinebilirsiniz.


Yazan: İbrahim Alan