BLOG
instagram instagram linkedin www.diverseffect.com
Diverseffect
Sosyal Medya

2016 Yılında Twitter’da En Çok Ne Konuşuldu?

 Sosyal Medya’nın hayatımızda çok önemli bir yeri olduğu artık katsınamaz durumda. Birçoğumuz uyanır uyanmaz ilk vakitlerimizi sosyal medya mecralarına harcıyoruz. Kendimizden çok sosyal medyaya vakit ayırıyoruz. Twitter’da bu mecraların en önemlilerinden birisi. Tüm konularla ilgili görüşlerimizi, düşüncelerimizi paylaştığımız, haberleri ve gelişmeleri televizyon yerine anlık olarak takip ettiğimiz bir mecra Twitter. Peki Twitterda Türkiye’de ve dünyada en çok neler konuşuldu? Twitter geçtiğimiz günlerde bu sorunun cevabını açıkladı.

Türkiye’de 2016’da dakikada en çok 13 Ağustos günü Galatasaray ile Beşiktaş arasında oynanan Süper Kupa mücadelesinin gerçekleştiği gece tweet atıldı. Daha sonra ise 21 Haziran’da oynanan Türkiye - Çek Cumhuriyeti karşılaşması ve 26 Mayıs’da oynanan Galatasaray – Fenerbahçe Ziraat Türkiye Kupası final maçı dakikada en çok tweet atılan etkinlik olarak karşımıza çıkıyor.

Twitter’da TV programları hakkında da çok tweet atılıyor. Twitter’ın açıkladığı verilere göre 2016’da en çok sırasıyla Poyraz Karayel, Survivor, Beyaz Show, Game of Thrones ve O ses Türkiye en çok konuşulan TV programları arasında.

Dünyada genelinde ise 2016 yılında Twitter’da en çok Rio Olimpiyatları konuşuldu. 2016 yılında dünya genelinde en çok konuşulan ilk 5 hashtag:
#Rio2016, #Election2016, #PokemonGo, #Euro2016, #Oscars