BLOG
instagram instagram linkedin www.diverseffect.com
Diverseffect
Sosyal Medya

2016 Yılında Google’da Neler Aradık?

Google artık yaşantımızın en önemli parçalarından birisi. Kimizi zaman doktorumuz, kimi zaman öğretmeniz, kimi zaman da rehberimiz. Hatta Google için yaşam koçumuz bile diyebiliriz. Doktorunuza, öğretmeninize, ailenize bir soru sormanız gerektiğini düşünün. O kişilere her an, her saniye ulaşamayabiliriz. Ancak Google soru sormamız ve birşeyler öğrenmemiz için her zaman için elimizin altında ve bir tık uzağımızda. Peki bizler 2016 yılında Google’da en çok neler aradık?

Google, geçtiğimiz günlerde 2016 yılındaki Arama Trendleri Listesini Yükselen Genel Aramalar, Diziler, Kişiler, Yemek Tarifleri, Nedir? ve Nasıl Yapılır? Kategorileri altında açıkladı.

Genel Aramalar kategorisinde İlk sıralarda EBA-Eğitim Bilişim Ağı, Pokemon GO, Darbe, Altın Fiyatları, Olimpiyatlar, Avrupa Şampiyonası, Kısmetse Olur, Takdir ve Teşekkür Hesaplama, Dolar Kuru, KPSS Başvurusu yer aldı.

Kişiler kategorisinde ilk sıralarda Aleyna Tilki, Oya Aydoğan, Mustafa Koç, Tarık Akan, Emre Mor, Muhammed Ali, Koray Avcı, Neslihan Atagül, Barış Arduç, Kemal Doğulu yer aldı.

Diziler kategorisinde ilk sıralarda Kiralık Aşk, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Aşk Laftan Anlamaz, No: 309, Kara Sevda, Tatlı İntikam, İçerde, Hayat Şarkısı, Cesur ve Güzel, Kırgın Çiçekler yer aldı.

Yemek Tarifleri kategorisinde Trileçe, Mücver, İstiridye Mantarı, Magnolia, Lazanya, Milkshake, Chia Tohumu Tatlı, Farklı Kahvaltı, Mozaik Pasta, Biber Dolması yer aldı.
Nedir? kategorisinde ilk sıralarda Artık Yıl, Güneş Tutulması, Dünya Kadınlar Günü, OHAL, Saat Farkı ilk sıralarda yer aldı.

Nasıl Yapılır? kategorisinde Slime, KPSS Başvurusu, Tanka Nasıl Çıkılır?, Orkide Bakımı, Cirit Nasıl Oynanır?, Migren Tedavisi ilk sıralarda yer aldı.